W dniach 22-23 kwietnia 2016 zapraszam do udziału w Forum Fitness Biznes, podczas którego będę miał przyjemność przeprowadzić warsztat „Stabilność na zmieniającym się rynku”

„Tu, jak widzisz, trzeba biec tak szybko, jak się potrafi, żeby zostać w tym samym miejscu. Jeżeli chce się znaleźć w innym miejscu, trzeba biec co najmniej dwa razy szybciej!”
Powyższe zdanie, wypowiedziane przez Czerwoną Królową, z powieści Lewisa Carroll „Alicja w krainie czarów” i „Po drugiej stronie lustra”  jest cytowane w szkołach biznesu na całym świecie.
Mówi o Efekcie Czerwonej Królowej (Red Queen Principle). Mówi także o sytuacji rynkowej w jakiej przyszło nam działać.

Według profesora Richarda Fostera z Uniwersytetu Yale, średnia długość życia firmy, wchodzącej w skład indeksu S&P 500, w ostatnim stuleciu zmniejszyła się z 75 lat (w roku 1937) do 15 obecnie. Dziś nie wystarczy po prostu się zmieniać, dziś w dobie tak szybko rosnącej konkurencji, tak ogromnej dynamiki zmian, trendów i złożoności rynków, nowych modeli biznesowych,  musisz zmieniać się szybko i nieustannie.

Chodzi o stworzenie środowiska, które nie akceptuje „normalności” i dla której „normalne” jest nieustanne zadawanie pytań, podważanie status quo, pojawianie się nowych, przełomowych dla branży spostrzeżeń i nadzwyczajnych innowacji. To pozwala markom, osobom i firmom nieustannie się rozwijać i dzięki temu PRZETRWAĆ. Stabilność zbudowana w oparciu o wartości i strategię, ale utrzymywana dzięki ciągłej zmianie. Dzięki innowacjom i nowemu podejściu do marketingu, sprzedaży, obsługi klienta, zatrudniania i rozwoju współpracowników, działalności operacyjnej, zarządzaniu przez wartości i liczby. Bo nie chodzi tylko o to by robić rzeczy właściwie ale przede wszystkim o to by robić właściwe rzeczy we właściwy sposób.

Podczas warsztatu przybliżymy najlepsze praktyki odnoszących sukcesy klubów z Polski, Zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych. Opowiemy o trendach i skutecznych strategiach. Ale uwaga! Zmusimy także do ciężkiej pracy warsztatowej byś wyszedł z sali z wieloma praktycznymi rozwiązaniami.

Forum Fitness Bizness