W każdej branży gdy pojawia się zapotrzebowanie na specjalność której brakuje, przez chwilę specjaliści z tej dziedziny są rozchwytywani i bardzo dobrze wynagradzani. Przez chwilę!

Nie jest dziś żadnym sekretem, które kierunki rozwoju osobistego w naszej branży przyniosą trenerom i instruktorom największe korzyści i profity w najbliższych latach. To bez wątpienia Trening Personalny i Fizjoterapia. A najlepiej połączenie obu kompetencji i zakresów wiedzy w jednej osobie. Dlaczego te dwa kierunki? Wystarczy spojrzeć na trendy społeczne i demograficzne, badania poziomu aktywności i sprawności fizycznej z ostatnich kilkudziesięciu lat. Społeczeństwo się starzeje, ludzie żyją coraz dłużej, chcą być w dobrej formie i chcą być sprawni. Niestety dominujący w naszej kulturze styl życia przynosi niekorzystne zmiany w naszych aparatach ruchu. Także osoby uprawiające aktywność fizyczną narażone są na wszelkiego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe i rzecz jasna urazy, kontuzje, przeciążenia. Wszyscy będziemy potrzebowali wsparcia ze strony fizjoterapeuty. Gdy dodamy do tego tylko ten jeden jedyny czynnik jaki odciska swoje bezlitosne piętno na naszym życiu, jakim jest ciągły brak czasu, staje się jasne że dynamicznie będzie rosła ilość osób korzystających z pomocy trenerów personalnych.

Coraz więcej osób gotowych będzie zapłacić za pewność wykorzystania swojego czasu w sposób optymalny, robienia tego co faktycznie efektywne i skuteczne. Nie będą chcieli tracić czasu na aktywność fizyczną która nie przynosi korzyści, eksperymentowanie z dietą, stylem życia. Chcą wsparcia specjalistów w tych zakresach i są gotowi za to wsparcie płacić. A zatem można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć iż trener personalny to zawód przyszłości. To wspaniała wiadomość z jednej strony i niosąca ogromne niebezpieczeństwo z drugiej. Oznacza bowiem tłuste lata dla trenerów personalnych ale uwaga, niestety przez krótką chwilę, w dłuższej perspektywie czasowej, jedynie dla najlepszych. W każdej bowiem branży jest tak, iż gdy pojawia się zapotrzebowanie na specjalność której brakuje, przez chwilę specjaliści z tej dziedziny są rozchwytywani i bardzo dobrze wynagradzani. Ale rynek nie znosi próżni w związku z tym, błyskawicznie ją wypełnia. Zapotrzebowanie na trenerów personalnych zostało już dostrzeżone na rynku. Obserwujemy niezwykły wysyp kursów i szkoleń z tej dziedziny dzięki którym każdego tygodnia do grona obecnych trenerów dołączają dziesiątki kolejnych. Jak w takim razie już dziś przygotować się na to oraz zapewnić sobie dobrą pozycję w tej kategorii na swoim rynku? Jakie kompetencje, jaka wiedza, jakie umiejętności zapewnią powodzenie w najbliższych latach?

Odpowiedzi na te pytania poznasz w kolejnym wpisie, nie przegap zapisz się już dziś – tutaj

Reklamy